Formacja, odwiedzanie szkół i zbiórka funduszy - chełmskie przygotowania do ŚDM

2022-11-21 17:41
Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem
Autor: Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem

Odwiedzają szkoły i swoim rówieśnikom opowiadają o Światowych Dniach Młodzieży. Zachęcają do wyjazdu, organizują zbiórki i kiermasze, by pozyskać środki na wyjazd do Lizbony.

Młodzi z Chełma i okolic do przyszłorocznego spotkania z Papieżem Franciszkiem przygotowują się materialnie i przede wszystkim duchowo. - Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny w Chełmie, w której posługuje, jest wiodącą jednostką parafialną, która zajmuje się promocją Światowych Dni Młodzieży - mówi ksiądz Karol Mazur, wikariusz parafii Św. Rodziny w Chełmie i rejonowy duszpasterz młodzieży dekanatów Chełm Wschód, Chełm Zachód i Siedliszcze. Jak dodaje: - My od trzech lat prowadzimy zbiórki i kiermasze w naszej parafii i w innych parafiach miasta Chełma. Z naszej parafii na ŚDM do Portugalii jedzie 25 osób. Również my jako wspólnota zaangażowana w przygotowania, czyli Rodzinka ŚDM organizujemy promocję tego wydarzenia w różnych szkołach średnich w Chełmie. Zachęcamy wtedy do udziału w ŚDM i po tych spotkaniach wiemy, że są osoby, które zapisują się na wyjazd. Naszym zadaniem jest teraz właśnie promocja, zbiórka funduszy ale nie zapominamy o duchowym przygotowaniu. Nasza parafia jest jednym z pięciu miejsc w archidiecezji, gdzie odbywają się duchowe przygotowania. Mamy cotygodniowe spotkania otwarte dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy będą w sierpniu przyszłego roku w Lizbonie - mówi ks. Mazur.

Więcej informacji na stronach Rodzinka ŚDM i Duszpasterstwo Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem. w mediach społeczniściowych