Gala Caritas Archidiecezji Lubelskiej już 15 stycznia

2022-01-14 14:56 Maciej Kurek
Gala Caritas Archidiecezji Lubelskiej 2022
Autor: Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Chcą docenić i podziękować wszystkim tym, którzy w minionym roku wspólnie z nimi pomagali potrzebującym.

Organizacja chce wyróżnić tych, który ofiarowali swój czas, pomysły, czy dzielili się darami lub pieniędzmi na rzecz ubogich, bezdomnych czy osób w kryzysie. Jak mówi Joanna Bańczerowska, rzeczniczka organizacji, bez ludzi i ich otwartych serc nie da się pomagać innym.

- W tym roku w Galę Caritas połączone zostały dwa wydarzenia – Gala Wolontariatu oraz Gala Darczyńców. Podczas spotkania chcemy docenić i podziękować wszystkim tym, którzy na przestrzeni 2021 r. stale nam pomagali angażując się w liczne akcje organizowane przez Caritas, ale także kreując własne, stale dbając o najbardziej potrzebujących.

Jak dodaje Bańczerowska: - Wzorem poprzednich lat, podczas Gali odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu dla Szkolnych Kół Caritas „4 x WY” oraz wręczenie statuetek Wolontariusz Roku, w tym roku przyznawanych dla wolontariuszy działających w Szkolnych Kołach Caritas, Parafialnych Zespołach Caritas oraz w placówkach prowadzonych przez Centralę Archidiecezjalną. Wśród Darczyńców chcemy podziękować zarówno firmom, które przekazały nam jednorazowo duże darowizny, ale także osobom indywidualnym umożliwiającym nam systematyczne pomaganie dzięki ich comiesięcznym wpłatom czy parafiom mobilizującym się do organizacji zbiórki płodów rolnych.

Będzie to także doskonała okazja do krótkiego podsumowania działań i zmian, jakie przyniósł Caritas Archidiecezji Lubelskiej 2021 r. oraz wspólnego kolędowania. Doroczna Gala Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godzinie 11:30 w auli Domu Nadziei przy Alei Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.