II Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży już 20 listopada

2022-11-15 17:33
II Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży
Autor: II Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży

To będzie czas modlitwy, spotkania młodych ludzi i przygotowania do przyszłorocznego spotkania z papieżem w Lizbonie. Będzie Msza Święta, uwielbienie i koncert.

W niedzielę II-gie Chełmskie obchody Światowego Dnia Młodzieży​. Na wydarzenie zaprasza tamtejsza parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny. Jak mówi jej wikariusz, ksiądz Karol Mazur: - Wydarzenie jest organizowane w Chełmie w takiej formie już po raz drugi. Zapraszamy do kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Chełmie na Osiedle Słoneczne na ulicę Szymanowskiego 19. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 17 Mszą Świętą. Po liturgii będzie uwielbienie i koncert zespołu niemaGOtu. Jest to przede wszystkim dla młodych ludzi czas modlitwy, integracji i uwielbienia Boga za wspólne spotkanie. Jednocześnie jest to takie nasze duchowe przygotowanie do przeżycia tego najważniejszego duchowego wydarzeni dla młodych ludzi w ostatnich latach. Jest nim spotkanie z papieżem Franciszkiem w Lizbonie w przyszłym roku.

To okazja, żeby przygotować się duchowo ale i młodym ludziom przypomnieć, że jeszcze jest okazja, by zapisać się na ŚDM w Portugalii. Na program niedzielnego spotkania składa się Msza Święta, po niej półgodzinna adoracja. Będzie to nasz czas jedności z Jezusem Eucharystycznym. To jest cały sens i esencja każdego ŚDM - spotkanie z Jezusem. Po uwielbieniu będzie koncert. Wystąpi zespół niemaGOtu. Są autorami hymnu ŚDM w Krakowie pt. "Błogosławieni Miłosierni". Na koniec, około 19:30 uczestnicy diecezjalnego ŚDM w Chełmie otrzymają pamiątki związane z poprzednim spotkaniem młodych z papieżem w Panamie - dodaje ksiądz Karol Mazur, rejonowy duszpasterz młodzieży [dekanatów Chełm Wschód, Chełm Zachód i Siedliszcze.

Więcej informacji o diecezjalnym ŚDM można znaleźć na facebookowej stronie Duszpasterstwa Młodzieży Chełm - Młodzi z Jezusem.