ITD przypomina - ciężarówki z zakazami ruchu w wakacyjne weekendy

2022-07-01 15:00
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay

Chodzi o pojazdy powyżej 12 ton. Ograniczenia obowiązują w piątki między 18 a 22, soboty od 8 do 14 i niedziele od 8 do 22.

- Okres wakacji, to okres, kiedy obowiązują zakazy ruchu dla pojazdów powyżej 12 ton. Chodzi o piątki między 18 a 22, w soboty od 8 do 14 oraz w niedziele między 8 a 22. Jest szereg przewozów, które są wyłączone z tych ograniczeń. To między innymi przewóz towarów niebezpiecznych, przewóz żywności, pojazdy skierowane pod załadunek towarów spożywczych, różnego rodzaju świeże zebrane warzywa, owoce oraz ziarno. Oczywiście widać w te dni pojazdy ciężarowe, które poruszają się po naszych drogach. Nasze doświadczenia kontroli pokazują, że zakazy poruszania się są przestrzegane a stwierdzane uchybienia są rzadkością - mówi Paweł Gruszka z ITD w Lublinie.

Inspekcja w Lubelskiem ruszyła też z akcją "bezpieczny autokar". Działają 3 stałe punkty kontroli w Lublinie, Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim. Informacje o tym, jak zgłosić pojazd do sprawdzenia przed wyjazdem na obóz, kolonie, czy wycieczkę są na stronie witd.lublin.pl