Jak bezpiecznie przewozić choinkę samochodem?

2022-12-12 15:58 Maciej Kurek
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pexels

Zakupy spożywcze można łatwo spakować w siatki czy torby i umieścić w bagażniku. Ze świerkiem czy jodłą tak łatwo nie jest.

Czas przedświątecznych zakupów to sporo spraw do załatwienia i długa lista rzeczy do kupienia. Są na niej ryby, inne mięsa, owoce czy warzywa, prezenty​ oraz choinka. Gdy mamy już nasze wymarzone drzewko, cięte lub w donicy, musimy jeszcze dostarczyć je do naszego domu lub mieszkania. Podstawową zasadą jest bezpieczeństwo. 

- Nic nie może nam wystawać przez boczną szybę, ponieważ są to elementy niebezpieczne. Natomiast jeśli mamy bagażnik dachowy, to on jest przystosowany i atestowany. Przymocowujemy drzewko do bagażnika w sposób trwały i jest to bezpieczny sposób przewożenia choinki. Przewożenie w bagażniku tylnym, którego klapa nie jest w żaden sposób przymocowana - tego nie polecam. Klapę trzeba czymś związać. Jeżeli choinka będzie wystawać z tyłu poza pojazd, w tedy kłania się nam prawo o ruchu drogowym. Taki wystający element zawsze musimy oznaczyć biało-czerwonym materiałem - mówi Mówi Maciej Kulka, ekspert do spraw transportu i nauki jazdy.

Można też uniknąć stresującej dla niektórych sytuacji związanej z pakowaniem choinki do auta i jednocześnie mieć zielone pachnące drzewko pod dachem, dodaje Maciej Kulka. - Można skorzystać z usługi z dostawą do domu. Są firmy, które dowożą nam wybrane przez nas drzewko, wnoszą na piętro, zatem nie ma również problemu gdy mieszkamy w bloku - dodaje.

Wybierając choinkę z dostawą do domu jest jeszcze jeden plus. Mamy wówczas z głowy sprzątanie wnętrza auta z mnóstwa małych zielonych igieł.