Już wkrótce otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki

2022-11-10 18:24
Szlachetna Paczka Lubelskie
Autor: Szlachetna Paczka Lubelskie

Najbliższa sobota, godzina 8 rano - od tego momentu każdy będzie mógł wejść na stronę i wybrać tych, których chce wesprzeć. Wtedy zostanie otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki.

- Darczyńcą może zostać każdy, jednak najlepiej paczkę przygotowuje się w grupie - mówi Karolina Magryś, menadżerka operacyjna Szlachetnej Paczki w województwie lubelskim. Jak dodaje: - Zachęcamy do zaangażowania rodzinę, przyjaciół, osoby ze szkoły lub pracy. W zespole zdecydowanie łatwiej skompletować paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej. To świąteczna tradycja wielu Polaków. Tylko w ubiegłym roku w przygotowanie paczek dla 809 rodzin zaangażowało się 29 tysięcy osób - dodaje.

W całej Polsce 1710 rodzin odnalazła swoich darczyńców. Łączna liczba osób zaangażowanych w przygotowanie pomocy skrojonej na miarę potrzeb wyniosła 528 tysięcy.  - Otwarcie bazy poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy odwiedzających rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn niezależnych od siebie - dodaje Karolina Magryś. - Nasi wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i analizują potrzeby. Następnie sporządzają szczegółowy opis rodziny, który trafia do naszej internetowej bazy. Szlachetna Paczka dociera do tej biedy ukrytej, której nie widać na co dzień, która jest niezawiniona. Pomagamy między innymi samotnym seniorom, osobom z niepełnosprawnościami czy też poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwego wypadku, pandemii lub wojny.

Aby zostać darczyńcą trzeba wejść na stronę szlachetnapaczka.pl, wybrać województwo i najbliższy nam rejon. - Jest to o tyle ważne, ponieważ to na darczyńcy spoczywa odpowiedzialność za dostarczenie paczek do magazynu, z którego wolontariusze zawiozą je potem do rodzin. Jeśli w danym momencie nie znajdziemy rodziny w bliskiej nam lokalizacji, nie zrażajmy się. Nasi wolontariusze nadal odwiedzają rodziny i sukcesywnie tworzą nowe opisy, które mogą pojawiać się w bazie do grudnia - zaznacza Magryś. Jak wyjaśnia - wybierając rodzinę, zwróćmy szczególną uwagę na wymienione w opisie kluczowe potrzeby. To bardzo ważne aby je spełnić. Pamiętajmy jednak, że paczka to ie tylko pomoc ale i prezent. Dlatego warto zatroszczyć się o spełnienie pozostałych potrzeb, w tym upominków. To takie drobiazgi, o których marzą członkowie rodziny i które mogą szczególnie ich ucieszyć - podkreśla.

Ta przygotowana na miarę mądra pomoc trafia do rodzin podczas tak zwanego weekendu cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc. - W końcu czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia - zaznacza Magryś.

Weekend Cudów, czyli finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki odbędzie się 10 i 11 grudnia. Baza rodzin, którym można pomóc zostanie umieszczona na stronie szlachetnapaczka.pl