Kandydaci do bierzmowania spotkają się w Pliszczynie

2022-09-26 15:31
Plakat wydarzenia w Pliszczynie
Autor: CDMAL Hasło i plakat wydarzenia w Pliszczynie.

To pierwsze tak duże wydarzenie w Archidiecezji Lubelskiej. W Pliszczynie pod Lublinem odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania. Celem jest przybliżenie młodym uczestnikom sensu sakramentu bierzmowania oraz pokazanie radosnego Kościoła.

"Rozpaleni" to wydarzenie dla kandydatów do bierzmowania w Archidiecezji Lubelskiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 1 października. Jest organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz wydział do Spraw Wychowania Katolickiego.

Celem wydarzenia jest ukazanie młodego i radosnego Kościoła, któremu zależy bardzo na rozwoju ludzkim oraz duchowym młodzieży, przedstawienie sensu bierzmowania oraz ewangelizacja i zintegrowanie grup parafialnym przed rozpoczęciem roku formacyjnego. Pragniemy, aby świadectwa młodych ludzi, modlitwa, konferencje i spotkanie z Duchem Świętym rozpaliły kandydatów na początku rocznego procesu przygotowania i pomogły otworzyć serca na dar spotkań jaki zostaną dla nich przygotowany w parafiach.

Podczas wydarzenia konferencje wygłoszą: ks. bp Adam Bab oraz ks. Piotr Jarosiewicz - katecheta, rekolekcjonista i ewangelizator korzystający z nowoczesnych mediów, Dyrektorem Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. Poza prelegentami wystąpi także zespół Heres/Wyrwani z Niewoli - hip-hopowy duet, który dzieli się tym, jak Bóg zmienia ich życie. W międzyczasie o zabawę uczestników zadba znany z prowadzenia Balu Młodych Projekt Wodzirej i wielu innych gości. Najważniejszym momentem będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo ks. abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo na rozpoczynający się rok formacji. Między konferencjami pojawią się też świadectwa młodych osób, dobra zabawy i ciepły posiłek. Przed wyjazdem każda grupa zrobi pamiątkowe zdjęcie z Księżmi Biskupami.

Szczegóły i zapisy na stronie Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej: cdmlublin.pl