Koncert kolęd w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie

Koncert kolęd - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Koncert kolęd - plakat wydarzenia

Będzie świątecznie i śpiewająco. Koncert "KOLĘDA -TRADYCJA" ma być też hołdem dla Wielkich Polaków: Ojca Świętego Jana Pawła II i Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W kościele na Czubach zaśpiewają miedzy innymi Alicja Węgorzewska i Maciej Miecznikowski.

Koncert "KOLEDA -TRADYCJA – Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, ma łączyć pokolenia i przybliżać znane i mniej znane kolędy.

Cały projekt to spotkanie edukacyjne kultywujące tradycję wspólnego rodzinnego śpiewania w Roku Polskiego Romantyzmu, pozwalające na integrację wszystkich generacji, wykorzystujących zasoby polskiej kultury i historii. 

Celem jest przekazanie tradycji młodszym pokoleniom i utrwalenia wartości w pokoleniu starszym. Spotkanie w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie, będące swoistym hołdem dla Wielkich Polaków: Ojca Świętego Jana Pawła II, Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz uczczeniem Roku Polskiego Romantyzmu. Koncert obejmować będzie wspólne, rodzinne kolędowanie. Rodzinne kolędowanie to czas spędzony wspólnie, całymi rodzinami, pokoleniami, pozwalające na przekazywanie najpiękniejszych polskich tradycji młodszemu pokoleniu. To czas, gdzie na co dzień zabiegane i zapatrzone w telefony najmłodsze pokolenie spędzają czas wolny ze starszą generacją. 

W czasie koncertu pojawią się zarówno te najbardziej polskie kolędy – Bóg się rodzi, Mizerna cicha, Pójdźmy wszyscy do stajenki jak i mniej znane, ale powstałe w trudnych dla Polski czasach – np. Tam gdzie srebrna gwiazdka płonie – śpiewana przez polskie dzieci w obozach koncentracyjnych.

Wystąpią: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Robert Grudzień, Anna Drela oraz artyści z Ukrainy.

Wydarzenie odbędzie się 26 grudnia o 19.00 w Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie. Wstęp jest wolny.