Księgarnia Świętego Pawła w Lublinie świętowała 10 lat istnienia

2022-07-02 12:59
Jubileusz Księgarni Świętego Pawła
Autor: ZS Jubileusz Księgarni Świętego Pawła w Lublinie

Były rozmowy z czytelnikami, teatralne przedstawienie i koncert. Uroczystości jubileuszu dekady Księgarni Świętego Pawła odbyły się w podwórku przy ulicy Królewskiej. Na wydarzeniu obecne było też Radio Plus Lublin.

Jubileusz odbył się 30 czerwca. Uczestnicy mogli poznać historię księgarni, zobaczyć przedstawienie teatralne, wziąć udział w zabawach dla dzieci, oraz posłuchać koncertu. Na scenie pojawił się Marcin Wargocki ze swoją autorską muzyką. 

Księgarnia Świętego Pawła jest księgarnią katolicką zlokalizowaną w centrum miasta, przy ulicy Królewskiej 6. W swojej ofercie posiada nie tylko książki o szeroko rozumianej tematyce chrześcijańskiej, ale również dewocjonalia, unikalne ikony, kartki i pocztówki na każdą okazję (w tym prace rękodzielnicze), gadżety katolickie, audiobooki, płyty z muzyką, filmami i konferencjami oraz winyle. Poza prowadzeniem sprzedaży tworzy miejsce spotkań z drugim człowiekiem. W ciągu roku organizuje liczne spotkania z artystami i autorami naszych książek. Wszystkie informację o bieżących wydarzeniach są dostępne na Facebooku @ksiegarniawlublinie.

Nasze księgarnie stanowią centra apostolstwa. Nie są to sklepy, ale posługa wiernym. To nie sprzedaż, lecz apostolstwo. Tam przychodzą nie klienci, lecz współpracownicy. Nie ze względu na interes, lecz ze względu na ośrodki światła i ciepła w Jezusie Chrystusie. Nie dąży się do tego, aby się wzbogacić, lecz by służyć Kościołowi i duszom. Księgarnia jest świątynią, księgarz kaznodzieją. Lada to ambona prawdy.”- bł. Jakub Alberione.

​​Patronem medialny jubileuszu 10. lecia działalności Księgarni Świętego Pawła było Radio Plus Lublin.