Kto śpiewa – modli się dwa razy – Zespół Good God świętuje 10-lecie

2021-11-19 15:38
Zespół Good God świetuje jubileusz 10-lecia na scenie muzycznej
Autor: Good God Zespół Good God świetuje jubileusz 10-lecia na scenie muzycznej

Przygotowania do premiery płyty idą pełną parą! Zespół Good God 22 listopada obchodzi 10 lat swojego istnienia. W związku z tym artyści przygotowali dla swoich fanów wydanie nowej płyty, która będzie oddaniem Bogu chwały za posługiwanie się naszym zespołem w dziele ewangelizacji.

Zespół zaczął się szybko rozwijać tworząc własne numery, grając koncerty w szkołach i parafiach, a potem na scenach podczas różnych festiwali i spotkań młodych.

Płyta „Worship” to zbiór dziesięciu coverów w języku polskim utworów muzyki chrześcijańskiej z całego świata, które nagrane zostały we własnej aranżacji. Poprzez tę płytę chcemy dać ludziom przestrzeń do modlitwy i uwielbienia Boga. Utwory, grane często podczas spotkań modlitewnych różnych wspólnot parafialnych, mogą posłużyć do wejścia w głęboką modlitwę, w zachwyt Bogiem i Jego wielkością. Chcemy, aby ludzie słuchając tej płyty, zanurzali się w Bożej obecności, stając się podobni do Niego – mówi ks. Paweł Gołofit, lider zespołu.

A już w ten poniedziałek (22.11) na youtubowym kanale zespołu o godz. 20:30 premiera utworu "Aż z ponad mórz". Premiera nowej płyty zaplanowana jest na 8 grudnia. O godz. 19:00 w Parafii Narodzenia NMP w Chełmie odbędzie się uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie, podczas którego wykonywane będą utwory z płyty „Worship”.

Good God powstał w 2011 roku w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Początkowo zespół tworzyli: ks. Paweł Gołofit (wokal i gitara elektryczna), ks. Adrian Komorowski (instrumenty klawiszowe), Dawid Gołąb (gitara basowa), ks. Michał Kłysz (saksofon) i Franciszek Wróbel (perkusja). Obecnie zespół Good God tworzy 11 muzyków i wokalistów.