KUL: „Uniwersytet, jakiego nie znamy" – sekretne piękno uczelni

2021-12-01 14:34
Uniwerstet, jakiego nie znamy - challenge dla studentów
Autor: KUL "Uniwerstet, jakiego nie znamy" - challenge dla studentów

Ma blisko 103-letnią historię, a w jego murach wykształciło się kilkaset tysięcy absolwentów. Teraz każdy student może pokazać piękno i tajemne miejsca Uniwersytetu. Kampusy, podziemia, strych, wieża czy Kościół Akademicki, a może konwikt? Każde z tych miejsc może być wzięte pod lupę!

Już niebawem, 8 grudnia, KUL będzie obchodził 103. rocznicę powstania. Cala społeczność akademicka przygotowuje się do tego dnia. Z tej okazji do studentów KUL, ale i nie tylko, została skierowana zachęta do ukazania ze swojej perspektywy piękna najstarszego w Lublinie Uniwersytetu.

Zapraszamy studentów do urodzinowej zabawy "Uniwersytet, jakiego nie znamy". Kampusy KUL kryją wiele tajemniczych zakamarków, zaskakujących pomieszczeń oraz intrygujących rzeźb czy tablic. Zabawa polega na tym, aby studenci znaleźli ciekawe miejsca w przestrzeni uczelni i pokazali innym te miejsca czy przestrzenie, które ich zdaniem są wyjątkowe czy symboliczne. Chodzi o miejsca, które nie są wszystkim znane – mówi prof. Michał Wyrostkiewicz, rzecznik prasowy KUL.

Ideą zabawy jest to, aby studenci spacerując po uczelni fotografowali, nagrywali lub w jakiś inny sposób utrwalali ciekawe momenty i miejsca z kampusów KUL. Forma i technika ukazania Uniwersytetu w nieznanej perspektywie jest dowolna.

Wszystko w rękach autorów prac. To jest bardzo dobry moment, aby pochodzić po uniwersytecie i przyjrzeć mu się, zwrócić uwagę na detale. Zobaczyć go na nowo po długim czasie, gdy z powodu pandemii zajęcia nie były prowadzone w trybie stacjonarnym – dodaje prof. M. Wyrostkiewicz.

Na każdego, kto weźmie udział w urodzinowej zabawie, KUL czekają urodzinowe niespodzianki. Specjalnie powołana kapituła wybierze także najlepsze prace, których autorzy otrzymają wyjątkowe nagrody od Uniwersytetu. Prace można nadsyłać do 6 grudnia. Więcej informacji na profilu Facebookowym KUL.

Uniwersytet prowadzi obecnie kształcenie na 51 kierunkach, w tym na uruchomionych w tym roku kryminologii, położnictwie, lingwistyce stosowanej na studiach II stopnia, a także dietetyce w Stalowej Woli. Na uczelni studiuje obecnie niemal 10 tys. studentów i doktorantów, w tym prawie tysiąc osób z zagranicy.