Kwesty cmentarne dla Bractwa Miłosierdzia w Lublinie

2022-10-31 16:42
 Kwesta na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia
Autor: Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie Kwesta na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia

​Na lubelskich cmentarzach trwa coroczna kwesta na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta. Wolontariusze zbierają datki na funkcjonowanie schroniska oraz bezpłatnej jadłodajni dla osób bezdomnych i ubogich.

Z okazji Świąt Wszystkich Świętych, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie organizuje kwesty do puszek na trzech lubelskich cmentarzach, tj. przy ul. Lipowej, ul. Unickiej oraz przy Drodze Męczenników Majdanka. Celem zbiórki jest funkcjonowanie kuchni św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie. Bezpłatnej jadłodajni dla osób bezdomnych i ubogich, która w okresie zimowym wydaje nawet do 500 gorących posiłków dziennie.

- Zima jest dla nas zawsze najtrudniejszym okresem. Przychodzi moment, że w ogrzewalni, którą prowadzimy przy ul. Dolnej Panny Marii brakuje już miejsc, a w Kuchni Brata Alberta przy ul. Zielonej gotujemy dodatkowy gar zupy, gdyż kolejka osób czekających na gorący posiłek wydaje się nie mieć końca. To właśnie zimą wydajemy najwięcej żywności, ale też organizujemy najwięcej indywidualnych akcji wsparcia materialnego osobom samotnym, starszym i chorym. Tradycją jest, że co roku na przełomie października i listopada, czyli tuż przed nadejściem pierwszych mrozów, na lubelskich cmentarzach można spotkać naszych Wolontariuszy, którzy kwestują na rzecz niesienia wsparcia osobom głodnym, potrzebującym i w kryzysie. Te cmentarne kwesty są dla nas bardzo ważne nie tylko dlatego, że pomagają nam przetrwać najtrudniejszą dla nas porę roku, ale też są wyjątkową okazją do poznania Was osobiście. Mamy nadzieję, że w tym roku również będziemy mieli tę szansę!- czytamy na stronie Bractwa.

Wolontariuszy Bractwa Miłosierdzia wyposażonych w specjalne identyfikatory i białe puszki będzie można spotkać także 1 listopada na trzech lubelskich cmentarzach od godziny 9.00 do 15.00.