Lekkoatleci z Lubelszczyzny na MŚ juniorów w Kolumbii

2022-08-02 12:57
Lekkoalteci z Lubelszczyzny na MŚ U20 w Kolumbii
Autor: lozla.pl

​Troje zawodników z regionu będzie reprezentować Polskę na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata U20, które odbywają się w Kolumbii. Wśród nich jest 18-letni Bartosz Kitliński z AZS UMCS, który pobiegnie na 800 metrów.

Ma w tym roku drugi wynik w Europie w swojej kategorii wiekowej. Rekord życiowy ustanowił w czerwcu, jest więc w wysokiej formie. O wielkiej przygodzie i ogromnym wyróżnieniu mówi ojciec zawodnika, Piotr Kitliński, trener lekkoatletyczny: - Zawodnicy urodzeni w latach 2003-2004 startują w bardzo egzotycznym miejscu, bo w kolumbijskim mieście Cali. Wśród nich jest mój syn, Bartosz. Pobiegnie na 800 metrów. To ogromne wyróżnienie dla zawodnika kiedy startuje na Mistrzostwach Świata i powołany jest do reprezentacji. Tym bardziej, że Bartek jest o rok młodszy, będzie więc mógł w przyszłym roku mógł startować w kolejnych mistrzostwach. Dużo czasu minęło od kiedy poprzedni zawodnik AZS UMCS brał udział w Mistrzostwach Świata juniorów.

Eliminacje z udziałem Bartosza przypomnijmy, we czwartek o 17 czasu polskiego. Bieg będzie można śledzić w internecie.​ Nasz region na Mistrzostwach Świata reprezentują także Wiktoria Oko z KS Wisły Puławy i Remigiusz Zazula z MKS Agros Chełm. Łącznie reprezentacja Polski w Ameryce Południowej liczy 38 zawodników.