Lubelskie - 400 interwencji i 26 pożarów w noworoczną noc

2023-01-01 11:11
Lubelskie - 26 pożarów w noworoczną noc
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Mieli ręce pełne roboty. Strażacy i policjanci podsumowali noworoczną noc. Na Lubelszczyźnie wyjeżdżali do pożarów i pijanych uczestników zabaw.

W noworoczną noc lubelscy strażacy przyjmowali zgłoszenia z całego regionu. Interwencje dotyczyły głównie pożarów wywołanych fajerwerkami.

- Naliczyliśmy 26 pożarów od fajerwerków, w tym 14 pożarów śmietników celowo podpalonych z euforii przywitania nowego roku - podał w niedzielę rano dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Andrzej Walczak​.

Strażacy przyjęli też kilka zgłoszeń w sprawie palących się tui i krzewów iglastych i kilka drobnych interwencji w przypadku tlących się petard.

- Interwencji nie brakowało, na szczęście nie było osób poszkodowanych. Najwięcej szkód wyrządził pożar zgłoszony tuż po północy przy ul. Śliwińskiego w Lublinie. Tam z powodu zaprószenia ognia palił się śmietnik, zostały też uszkodzone cztery zaparkowane w pobliżu samochody - dodaje funkcjonariusz PSP.

Strażacy gasili też pożary budynku gospodarczego i pustostanu. Nie były związane ze sztucznymi ogniami. Z kolei policja interweniowała ponad 400 razy.

- Były to porządkowe interwencje domowe związane z nietrzeźwymi uczestnikami imprez noworocznych. Na szczęście nie mieliśmy dużo zgłoszeń związanych z użytkowaniem fajerwerków - mówi Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Gorzej było na drogach. W nocy na Lubelszczyźnie doszło do dwóch śmiertelnych wypadków.