Lubelskie - "Choinka dla Życia", czyli drzewko za krew [AUDIO]

2025-12-11 12:45

Każdy, kto odda krew, dostanie świąteczne drzewko. Lasy Państwowe zapraszają do udziału w ogólnopolskiej akcji "Choinka dla Życia". Odbędzie się w środę, 17 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Lubelskie - Choinka dla Życia, czyli drzewko za krew

i

Autor: RDPL w Lublinie/ Materiały prasowe

Akcja odbywa się od pięciu lat i ma promować honorowe krwiodawstwo. Jest organizowana w ramach wspólnej inicjatywy Lasów Państwowych i Narodowego Centrum Krwi. W tym roku zaangażował się w nią także nowy partner: Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Inicjatywa łączy troskę o ludzi i naturę. Krwiodawcy ofiarowują krew, czyli dar ratujący ludzkie życie, a my, leśnicy, w zamian przekazujemy świąteczne choinki, czyli cząstkę przyrody, którą opiekujemy się od pokoleń - mówi rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Anna Sternik.

Akcja "Choinka dla Życia" ma być też podziękowaniem dla tych, którzy podzielą się krwią w ramach organizowanego wydarzenia. Wszyscy, którzy 17 grudnia oddadzą krew w jednym z blisko stu punktów na terenie Polski otrzymają od leśników świąteczne, żywe drzewko.

Krew jest potrzebna nie tylko w sytuacjach zagrożenia życia, ale też we wsparciu leczenia wielu chorób. Jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadną inną substancją i dlatego cieszymy się, że jako Lasy Państwowe możemy wesprzeć tak ważną inicjatywę szerząc ideę krwiodawstwa - dodaje Sternik.

Podczas każdej minionej akcji leśnicy przekazywali honorowym dawcom krwi ponad 5 tysięcy świątecznych drzewek. Mapa aktualnych miejsc, gdzie można oddać krew w ramach ogólnopolskiej akcji, jest dostępna na stronie: choinkadlazycia.pl.

Anna Opasiak

Mówi Anna Sternik