Lubelskie - Dobry Start 300 plus, stan realizacji programu

2021-10-25 11:44
Lubelskie - Dobry Start 300 plus, stan realizacji programu
Autor: ZUS

Ponad 200 tysięcy uczniów. Tylu na Lubelszczyźnie dostało już pieniądze na wyprawki szkolne. To w ramach programu Dobry Start 300 plus.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił na ten cel blisko 67 mln zł, a to jeszcze nie koniec. Jak mówi rzecznik lubelskiego oddziału ZUS, Małgorzata Korba - wnioski o przyznanie świadczenia złożyła już większość uprawnionych osób w regionie, pozostali wciąż mogą to zrobić.

Dokumenty są przyjmowane do końca listopada przez serwisy bankowości, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Emp@tia. W razie pytań należy kontaktować się z najbliższym Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Na platformie ZUS są też dostępne informacje o przyznaniu świadczenia, ewentualne decyzje odmowne lub wezwania do uzupełnienia wniosku.

W razie pytań o 300 plus można jeszcze do końca października korzystać ze specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. Pracownicy ZUS pomagają też w wysłaniu wniosku w placówkach Zakładu.