Lubelskie - firmy i czas na "Mały ZUS Plus"

2022-01-19 13:26
Lubelskie - firmy i czas na Mały ZUS Plus
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Zostały niecałe 2 tygodnie! Przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać z „Małego ZUS-u Plus” już teraz powinni złożyć taką deklarację.

Z rozwiązania mogą skorzystać te firmy, których przychód w poprzednim roku nie przekroczył 120 tysięcy zł. Jeśli dane przedsiębiorstwo spełnia ten warunek, to może ubiegać się o ulgę. Dotyczy tylko ubezpieczenia społecznego.

Deklarację w sprawie "Małego ZUS" firmy muszą złożyć do 31 stycznia. Ale uwaga! Jak mówi rzecznik ZUS Lublin, Małgorzata Korba - termin dotyczy tych przedsiębiorców, którzy w tym roku chcą rozpocząć korzystanie z ulgi.

Ci, którzy już z niej korzystali do końca 2021 roku nie muszą ponawiać deklaracji, bo automatycznie jest przedłużona na obecny rok. Powinni jednak pamiętać o złożeniu dokumentów rozliczeniowych. Mają na to czas do 20 lutego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina też o warunkach. Z ulgi może skorzystać tylko osoba, która prowadziła firmę w poprzednim roku przez co najmniej 60 dni. Z "Małego ZUS Plus" można korzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy.

Ulga dotyczy tylko należności na ubezpieczenia społeczne. Składkę zdrowotną przedsiębiorca opłaca w pełnej wysokości.