Lubelskie/koronawirus - 157 zakażeń, 41 szczepień

2021-10-11 13:19
Lubelskie/koronawirus - 157 zakażeń, 41 szczepień
Autor: LUW

Koronawirus nie zwalnia. Jest dużo zakażonych i coraz więcej pacjentów w szpitalach.

Lubelszczyzna ciągle w czołówce. Ostatniej doby testy na obecność koronawirusa potwierdziły 157 przypadków. Najwięcej zakażeń wystąpiło w Lublinie (36) i powiecie lubelskim (22). W pozostałych powiatach odnotowano pojedyncze przypadki.

W województwie lubelskim rośnie liczba zakażeń, a szczepienia w zasadzie nie postępują. Ostatniej doby antycovidowy preparat przyjęło tylko 41 osób. Poszczepienną odporność ma w regionie ponad 40 procent mieszkańców, a to ciągle mało. Stąd nieustające apele.

Jak mówi szef klinki chorób zakaźnych w lubelskim szpitalu klinicznym nr 1, prof. Krzysztof Tomasiewicz - nadal nie jest za późno na szczepienie, bo czwarta fala nie skończy się w październiku czy listopadzie. Jak wyjaśnia - dotyczy głównie osób niezaszczepionych.

Na Lubelszczyźnie rośnie liczba zakażonych, ale też hospitalizowanych. To pacjenci z ciężkim przebiegiem Covid-19. Jak informuje rzecznik szpitala tymczasowego w Lublinie, Anna Guzowska - aktualnie w placówce zajętych jest już 80 procent łóżek.