Lubelskie - muzyk z Neapolu w kazimierskiej Farze [AUDIO]

2024-07-11 8:55
Lubelskie - muzyk z Neapolu w kazimierskiej Farze
Autor: zdjęcie organizatora

Tym razem wystąpi Angelo Castaldo. W najbliższą sobotę odbędzie się drugi z koncertów Kazimierskiego Festiwalu Organowego.

Muzyk z Neapolu zaprezentuje muzykę różnych wieków. Wykorzysta do tego najstarsze organy w Polsce, czyli w kazimierskiej Farze.

- Jest to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie o ponad 50-letniej tradycji, nierozerwalnie złączone z kazimierską Farą i jej zabytkowym instrumentem. Już 13 lipca z recitalem organowym wystąpi tam artysta z Neapolu, Angelo Castaldo - mówi dyrektor artystyczny Festiwalu, Roman Perucki.

Muzyczne spotkania w kazimierskiej Farze odbywają się co tydzień, w sobotnie wieczory o godz. 19:00. Cały cykl potrwa do 17 sierpnia.

- Wybrzmiewają znakomite kompozycje, m.in. Sweelincka, Frescobaldiego, Bacha, czy Haydna. Podczas koncertów pojawią się utwory epoki klasycyzmu i romantyzmu. Ta cała plejada pokazuje, jakże bogaty jest kazimierski instrument i jak duże są możliwości Kazimierskiego Festiwalu Organowego - zaznacza Perucki.

Kazimierski Festiwal Organowy organizuje Stowarzyszenie Anthill przy współpracy z kazimierską Farą i Urzędem Miasta Kazimierz Dolny. Koncertom patronuje Radio Plus.

Anna Opasiak

Mówi dyrektor artystyczny Kazimierskiego Festiwalu Organowego, Roman Perucki