Lubelskie - nowe drogowe miasteczko kierowców

2021-10-29 13:13
Lubelskie - nowe drogowe miasteczko kierowców
Autor: WORD Biała Podlaska

Jest tak, jak w ruchu drogowym, poza jedną rzeczą. Tam popełnione błędy można naprawić. W bialskiej siedzibie WORD-u powstało miasteczko ruchu drogowego.

To druga tego typu inwestycja na Lubelszczyźnie. Ma edukować obecnych i przyszłych kierowców, a służy temu kompleksowe wyposażenie.

Jak mówi dyrektor bialskiego WORD-u, Igor Dzikiewicz - w miasteczku powstały chodniki i asfaltowe jezdnie, działają też sygnalizacje świetlne i przejazdy kolejowe. Są też symulatory dachowania i zderzeń.

Dzięki tej wizualizacji można nauczyć się właściwych reakcji. Urządzenia pomogą bowiem wczuć się w ekstremalne sytuacje na drodze - dodaje Dzikiewicz.

Miasteczko ruchu drogowego w Białej Podlaskiej ma w swojej ofercie także zajęcia dla kierujących hulajnogami i rowerami, a infrastruktura ma służyć również edukacji dzieci.

Miasteczko ruchu drogowego w Białej Podlaskiej, to następny etap poszerzania oferty edukacyjnej ośrodka. Koszt całej inwestycji wyniósł 1 mln zł i w całości został pokryty ze środków własnych bialskiego WORD. Podobna infrastruktura powstała wcześniej w Chełmie.