Lubelskie: Trudne warunki na drogach

Intensywne opady śniegu trwają na Lubelszczyźnie od późnych godzin nocnych. Niebezpiecznie jest na drogach i chodnikach - zarówno osiedlowych i miejskich, ale także wojewódzkich. Trudne warunki pogodowe utrzymają przez cały dzień.

Niebezpiecznie na drogach miejskich i wojewódzkich na Lubelszczyźnie. Droga hamowania bardzo wydłużona, łatwo także złapać na błocie pośniegowym pobocze. To przez obfite opady śniegu. Drogi są nawet miejscami posypane, ale w wielu miejscach - jak informują nasi słuchacze - pług tam nie dotarł pomimo kilkugodzinnych opadów. Sytuacja pogodowa na Lubelszczyźnie jest trudna, policja apeluje o ostrożność.

Dostosujmy prędkość i technikę jazdy do panujących warunków drogowych. Pamiętajmy również o odpowiedniej odległości od innych uczestników ruchu, aby móc bezpiecznie wyhamować – apeluje Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ślisko i niebezpiecznie jest także na chodnikach i przejściach dla pieszych. Przez Lublin i region do wieczora mają przetaczać się intensywne opady śniegu.