Lubelskie - w Wigilię ZUS tylko przez internet

2021-12-22 14:39
Lubelskie - w Wigilię ZUS tylko przez internet
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Nie będzie wizyt, nie będzie też działać infolinia. Uwaga! W Wigilię Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie dostępny tylko przez internet.

To oznacza, że tego dnia sprawy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uda się załatwić jedynie na określonych warunkach. Jak mówi rzecznik lubelskiego oddziału ZUS, Małgorzata Korba - gdyby ktoś potrzebował złożyć wniosek, to może to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Dla osób, które wolą starsze formy kontaktu istnieje też inna opcja. Dokumenty można wysłać tradycyjną pocztą. Za dzień złożenia wniosku uznaje się wtedy datę stempla pocztowego.

ZUS wyjaśnia też, jak rozwiąże wypłatę świadczeń z terminem płatności na 25-ty dzień miesiąca. Zostaną przygotowane z wyprzedzeniem, a to oznacza, że do emerytów i rencistów dotrą przed świętami. Na pocztę środki trafiły 21 grudnia, a przelewy do banku pójdą 23 grudnia rano.

Zmiany wiążą się z dniem wolnym w ZUS-ie. W Wigilię pracownicy Zakładu odbiorą wolne za przypadające w sobotę święto Bożego Narodzenia.