Lubelskie: Zima nie zaskoczyła drogowców

2022-04-01 8:54
Samochód, zima, ferie
Autor: Pixabay

Mimo obfitych opadów śniegu na północy, zachodzie i w centrum Województwa Lubelskiego, wszystkie drogi wojewódzkie, którymi administruje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, są przejezdne.

Zajeżdżoną cienką warstwę śniegu oraz drogi z błotem pośniegowym występującym lokalnie, kierowcy mogą spotkać w okolicach: Annopola, Bełżyc, Bliskowic, Bochotnicy, Borowej, Chodla, Dęblina, Garbowa, Józefowa nad Wisłą, Kocka, Komarówki Podlaskiej, Końskowoli, Kostr, Kurowa, Łęcznej, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Modliborzyc, Nałęczowa, Nasutowa, Niemiec, Olbięcina, Opola Lubelskiego, Ostrowa Lubelskiego, Parczewa, Poniatowej, Przybysławic, Przytoczna, Puław, Radzynia Podlaskiego, Rokitna, Ryk, Sosnowicy, Stanina, Starościna, Stężycy, Wisznic, Wojcieszkowa.

Nawierzchnia czarna, lokalnie śliska natomiast może występować na drogach wojewódzkich: Nr 829 od Łęcznej do DK Nr 12, Nr 834 od Niedrzwicy Dużej do Starej Wsi Drugiej, Nr 835 od Głuska do Huty Turobińskiej, Nr 836 od Piask do Bychawy, Nr 837 od Piask do Zamościa, Nr 838 od miejscowości Głębokie do DK Nr 17, Nr 842 od DK Nr 19 do miejscowości Małochwiej, Nr 846 od DK Nr 17 do Kraśniczyna – czytamy w komunikacie Kamila Jakubowskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 30 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg. Jeżeli będzie taka konieczność, w pogotowiu są kolejne pojazdy, których zadaniem będzie zwalczanie śliskości zimowej.

Według map pogodowych z IMGW, w ciągu najbliższych 12 godzin w północnej, centralnej i zachodniej części Województwa Lubelskiego może spaść nawet 20cm śniegu. Dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach.

Przypominamy wszystkim kierowcom, że drogi wojewódzkie w Województwie Lubelskim, utrzymywane są według Standardów Zimowego Utrzymania Dróg, których jest IV. W Centrali Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzony jest dyżur Zimowego Utrzymania Dróg w godzinach od 6.00 do 22.00. Z Dyżurnym można skontaktować się pod numerem telefonu: 81 749 53 28.