Lublin - charytatywna akcja parafialna na rzecz Oliwki chorej na SMA

2024-02-16 9:46
Lublin - charytatywna akcja parafialna na rzecz Oliwki chorej na SMA
Autor: siepomaga.pl

Organizuje kiermasz jabłek i zbiera pieniądze. Lubelska parafia pw. św. Andrzeja Boboli włącza się w charytatywną akcję na rzecz Oliwki Kraczek.

Trzyletnia dziewczynka z Lublina cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Może jej pomóc tylko najdroższy lek świata, ale Oliwka nie kwalifikuje się do refundacji.

- Rodzice dziewczynki muszą zebrać 10 mln zł. Chcą kupić najdroższy lek na świecie, a ta zbiórka ma im w tym pomóc. Będzie połączona z kiermaszem jabłek. Każdy, kto zechce wesprzeć akcję, w zamian dostanie pakiet jabłek przygotowanych przez rodzinę i przyjaciół dziewczynki - mówi proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak.

Kiermasz jabłek i zbiórka pieniędzy dla chorej Oliwki odbędzie się przy parafii w najbliższą niedzielę. Będzie mieć społeczny, ale też duchowy wymiar.

- Gorąco zachęcam do włączenia się w zbiórkę. Jałmużna jest też tym, co w pewien sposób pomaga nam przeżywać Wielki Post. Zróbmy wszystko, aby konto Oliwki zapełniło się również podczas naszej niedzielnej akcji w parafii - dodaje ks. Ładniak.

O wsparcie proszą także sami rodzice trzylatki - Jagoda i Krzysztof Kraczkowie. Jak mówią - sytuacja trzyletniej Oliwki jest bardzo trudna.

- Musimy uzbierać 10 mln zł, a czas nas bardzo goni, a właściwie waga. Lek można podać tylko osobie ważącej do 13,5 kg, a Oliwka powoli zbliża się do tej wagi. Czasu mamy zatem bardzo, bardzo mało - mówi nam mama Oliwki, Jagoda Kraczek.

Oliwka jest pod opieką Fundacji Siepomaga. Rodzice proszą o wpłaty, bo każda złotówka przybliża ich córkę do wymarzonego celu. Lek może odmienić jej życie.

- Lek daje szansę na normalne funkcjonowanie. Śledziliśmy losy innych dzieci chorych na SMA i po leczeniu widać u nich wyraźną poprawę. Dodatkową zaletą tego leku jest to, że podaje się go jednorazowo w formie kroplówki. No i jest skuteczny. Leczy bezpośrednią przyczynę, bo naprawia uszkodzone geny - dodaje tata Oliwki, Krzysztof Kraczek.

Leczenie trzylatki można wspomóc przez stronę: siepomaga.pl​​. Można to zrobić także 18 lutego podczas kiermaszu jabłek w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie​​​.