Lublin - Covid-19, obostrzenia i kontrole w komunikacji miejskiej

2021-10-15 11:48
Lublin - Covid-19, obostrzenia i kontrole w komunikacji miejskiej
Autor: ZTM Lublin

Daje mandaty i upomnienia. Policja walczy z koronawirusem. Akcja odbywa się w autobusach i trolejbusach przy wsparciu Straży Miejskiej i MPK.

To już następna odsłona kontroli w lubelskiej komunikacji miejskiej. Policja sprawdza, czy pasażerowie stosują się do obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Jak mówi rzecznik lubelskiej policji, kom. Kamil Gołębiowski - nie będzie pobłażania. Funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wykroczenia. W komunikacji miejskiej obowiązuje zasłanianie ust i nosa, a za brak maseczek pasażerom grozi mandat do 500 zł.

Akcja policji odbywa się przy wsparciu Straży Miejskiej i MPK. Przewoźnik rozdaje pasażerom jednorazowe maseczki i edukuje. A to po to, by zwiększyć bezpieczeństwo w transporcie publicznym.

Jak mówi rzecznik MPK Lublin, Weronika Opasiak - akcja ma przypominać pasażerom o obowiązku zasłaniania ust i nosa, bo niestety nie wszyscy stosują się do tych zasad. Tymczasem chodzi o bezpieczeństwo wszystkich, którzy korzystają z miejskiej komunikacji.

Od początku października za brak maseczek w miejscach publicznych policja wystawiła na Lubelszczyźnie 869 mandatów.