Akcja skierowana jest do najmłodszych pasażerów lubelskiej komunikacji miejskiej. Odbędzie się w Dzień Dziecka, zatem w poniedziałek, 1 czerwca. Zostanie zorganizowana w pojeździe, który tego dnia będzie kursować na linii nr 150.
Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, na naszych najmłodszych pasażerów czekają atrakcje i niespodzianki przygotowane przez ZDiTM w Lublinie i MPK Lublin we współpracy z lubelskim autorem Maksem Czornyjem i Wydawnictwem Frajda. Na potrzeby akcji lubelski pisarz przekazał książki dla dzieci opatrzone własnoręcznym podpisem - mówi Monika Fisz z lubelskiego ZDiTM-u.
Start wydarzenia zaplanowano na przystanku Pancerniaków 02 o godzinie 9:12. W sumie Dzień Dziecka w pojeździe nr 150 potrwa do godz. 17:00. Prezenty będzie tam można otrzymać niemal przez cały dzień. Wystarczy pojawić się na trasie.
Nasi pracownicy będą do godz.17.00 rozdawać dzieciom drobne upominki przygotowane przez ZDiTM w Lublinie i MPK Lublin, a także książki z autografem autora. Maks Czornyj to urodzony w Lublinie autor bestsellerowych kryminałów, który od 2022 roku publikuje także książki dla dzieci. Na czas akcji wnętrze pojazdu linii nr 150 zostanie udekorowane kolorowymi balonami - dodaje Fisz.
Informacje o Dniu Dziecka z komunikacją miejską są też dostępne na stronach ZDiTM i MPK Lublin. Tam też dostępny jest rozkład linii nr 150.
Anna Opasiak