Lublin: Kolejne kilometry ścieżek rowerowych

2022-04-01 9:04
W Lublinie powstanie kolejna ścieżka rowerowa
Autor: Urząd Miasta Lublin W Lublinie powstanie kolejna ścieżka rowerowa

W dzielnicy Sławin powstanie ścieżka rowerowa. Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na budowę kolejnej drogi dla jednośladów na terenie Lublina.

Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Czas realizacji zadania wynosi 4 miesiące. Termin liczony jest od dnia podpisania umowy.

Ogłoszone zamówienie to kontynuacja zakończonych prac drogowych przy budowie trasy rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności, na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Pileckiego do ul. Kosmowskiej. Miasto systematycznie rozwija sieć infrastruktury rowerowej. W ubiegłym roku zrealizowana inwestycja przebudowy Al. Racławickich otworzyła długo oczekiwany przez rowerzystów, dojazd do centrum miasta od strony zachodniej. Wygodna infrastruktura rowerowa powstała również w ramach rewitalizacji Parku Ludowego. Aktualnie trwają prace dotyczące budowy ścieżki rowerowej przy al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa. W realizacji jest również budowa brakujących odcinków chodnika i drogi rowerowej wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Franczaka "Lalka". Budowę ścieżek rowerowych uwzględnia też trwająca przebudowa układu drogowego w rejonie Dworca Metropolitalnego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Czas realizacji zadania wynosi 4 miesiące. Termin liczony jest od dnia podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 14 kwietnia.

Ogłoszone zamówienie to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego - D-18 „Ścieżka rowerowa - dwa koła”, na który oddano 423 głosy.

W budżecie na 2022 rok zaplanowano również realizację drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej. To projekt D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego – wyjaśnia Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

W latach 2018-2021 wybudowano w mieście łącznie około 38 km ścieżek i pasów rowerowych. Aktualnie sieć infrastruktury rowerowej liczy już ponad 180 km.