Lublin: Koleżeńskie korepetycje – rusza kolejna edycja!

Koleżeńskie korepetycje w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Koleżeńskie korepetycje w Lublinie

W kwietniu rusza kolejna edycja projektu „Koleżeńskie korepetycje”, skierowanego do lubelskich maturzystów, a koordynowanego przez Miasto Lublin. Trwa rekrutacja uczestników, zarówno korepetytorów, jak i uczniów przygotowujących się do matury. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 kwietnia.

Inicjatywa skierowana jest do tegorocznych maturzystów, którzy przed egzaminami chcą powtórzyć najtrudniejsze zagadnienia maturalne oraz dowiedzieć się więcej na temat studiów w Lublinie.

Pomóc w tym mogą studenci lubelskich uczelni. Bezpłatne korepetycje udzielane będą z podstawowego zakresu matury z matematyki i języka angielskiego oraz zakresu rozszerzonego takich przedmiotów jak biologia oraz chemia. Realizację projektu zaplanowano na kwiecień w formule spotkań online. Uczniowie zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy, które będą pracować z korepetytorami nad przykładowymi testami maturalnymi z poprzednich lat lub nad zaproponowanymi przez siebie zagadnieniami – mówi Anna Czerwonka z lubelskiego ratusza.

Projekt to także okazja do rozmowy o ofercie lubelskich uczelni, studenckim życiu w naszym mieście, czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego.

Akademickość od dawna stała się domeną naszego miasta. Studenci wraz ze swoją energią i kreatywnością, to nieodzowny element Lublina. Bardzo zależy nam na tym, by wzmacniać pozycję Lublina jako atrakcyjnego ośrodka kształcenia. Dlatego po raz kolejny startujemy z projektem „Koleżeńskich korepetycji”. Poprzez łączenie studentów i maturzystów we wspólnym przedsięwzięciu, chcemy ułatwić uczniom maturalnych klas przygotowania do egzaminów, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Tegoroczna edycja projektu będzie poszerzona o moduł „Sąsiedzkich korepetycji”, który jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z Ukrainy. Dzięki temu ukraińska młodzież będzie mogła skorzystać z nauki podstaw języka polskiego oraz uzyskać informacje o ofercie lubelskich uczelni – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach „Koleżeńskich korepetycji” planowany jest również moduł "Sąsiedzkich korepetycji" dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Ukrainy. Na zajęciach będzie można poznać podstawowe zwroty i słowa w języku polskim, a także porozmawiać o tym, jak wyglądają studia w Lublinie.

Zgłoszenia, zarówno studentów lubelskich uczelni, którzy bezinteresownie chcieliby pomóc swoim młodszym kolegom, jak i uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnych należy przesyłać drogą mailową na adres barbara.kostecka@lublin.eu do 3 kwietnia br. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia można również uzyskać pod numerem telefonu: 81 466 25 15.

W ramach ubiegłorocznej edycji projektu „Koleżeńskie korepetycje” odbyły się 53 spotkania, zaplanowane cyklicznie, w których wzięło udział 9 korepetytorów kształcących się na lubelskich uczelniach oraz 16 maturzystów, reprezentujących szkoły z Lublina, ale również z województwa.