Lublin - konferencja "Szukałem Was…" i pytania o pokolenie JP2 [AUDIO]

Upowszechnia postać i nauczanie św. Jana Pawła II. Lubelska Szkoła Podstawowa nr 15 zorganizowała dziś spotkanie dedykowane pamięci swojego patrona.
Konferencja odbyła się pod hasłem "Szukałem Was. Czy daliśmy się znaleźć? Czy nadal jesteśmy pokoleniem Jana Pawła II?". Została zorganizowana w celach edukacyjnych.
- My, jako szkoła im. Jana Pawła II, mamy również do spełniania pewną misję. A tą misją jest przypominanie Papieża Polaka i przekazanie jego dziedzictwa następnemu pokoleniu. To dzisiejsze wydarzenie pokazuje też duże zaangażowanie młodych w rozumienie nauczania Jana Pawła II. To dlatego, że jest ono aktualne. Tak naprawdę wszystko to, co powiedział Jan Paweł II, można w życiu codziennie stosować i ta nauka na pewno się nie zestarzeje - mówi dyrektor szkoły, Roman Kotarski.
Papieską konferencję współtworzyli uczniowie szkoły. Brali udział w konkursach, ale również w prelekcjach. Jak mówią - oni też czują się pokoleniem JP2.
- Jan Paweł II jest naszym patronem i to, że chodzę do szkoły jego imienia bardzo mnie cieszy i satysfakcjonuje. Bycie pokoleniem JP2 oznacza w pewnym sensie bycie rodziną. My tu w szkole zresztą bardzo jesteśmy sobie bliscy - mówią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Lublinie.
Uroczystości rozpoczęła msza św., potem została otwarta wystawa poświęcona Papieżowi Polakowi, a na koniec zorganizowano debaty upamiętniające wkład Jana Pawła II w nauczanie Kościoła.
- Prezentujemy działalność Jana Pawła II, maj zresztą sprzyja tej tematyce. W tym czasie przeżywamy rocznicę urodzin Karola Wojtyły, ale również warto przypomnieć, że jako papież prosił o to, aby mógł przybyć do Polski właśnie na uroczystości związane z rocznicą śmierci świętego Stanisława. I ta pielgrzymka miała się odbyć w maju. Na to nie pozwoliły polskie władze komunistyczne. Jan Paweł II przybył do Polski w czerwcu i to jest właśnie ten czas, który kojarzy się Polakom z tymi pielgrzymkami Jana Pawła II do Polski. O nich mówię także na dzisiejszym spotkaniu - dodaje dyrektor IPN Lublin, Robert Derewenda.
Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Radia Plus.
Anna Opasiak