Lublin: Konkurs plastyczny o Koziołku

2022-05-10 14:48
Koziołek Onufry przed lubelskim Ratuszem
Autor: Małgorzata Oroń Koziołek Onufry przed lubelskim Ratuszem

Trwa konkurs plastyczny dla przedszkolaków. Konkurs plastyczny „Portret Lubelskiego Koziołka” ma zachęcić najmłodszych do odkrywania symboli Lublina, pogłębiania wiedzy o mieście i rozwijania swoich talentów.

Konkurs to świetna okazja do zapoznania się z postacią sympatycznego lubelskiego koziołka – jednym z symboli naszego miasta.

Do udziału w konkursie zapraszam więc wszystkich najmłodszych, również dzieci z Ukrainy uczęszczające do lubelskich przedszkoli. Dla dzieci przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, a nagrodzone i wyróżnione dzieła zostaną zaprezentowane podczas specjalnej wystawy w Galerii Ratusz – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych na terenie miasta Lublin, w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata, dzieci w wieku 5 lat oraz dzieci w wieku 6-7 lat.

Tematyka pracy plastycznej powinna nawiązywać do hasła Konkursu „Portret Lubelskiego Koziołka”, poprzez przedstawienie postaci koziołka wraz z charakterystycznymi miejscami w mieście, zobrazowanie legendy o koziołku czy też ukazanie herbu Lublina (obecnego, historycznego lub swojej interpretacji). Praca powinna zostać sporządzona w formacie A3. Może być wykonana w dowolnej technice płaskiej, mozaice, kolażu, wydzierance, wyklejance bibułą, watą itp. Nie będą oceniane prace wykonane techniką sypką oraz prace zespołowe (praca powinna być wykonana indywidualnie) – wyjaśnia Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Prace można składać do 13 maja w Ratuszu (Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, pl. Króla Łokietka 1, 20-109 Lublin), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 lub przesłać pocztą. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się do 5 czerwca, zaś nagrodzone i wyróżnione prace trafią na wystawę do Galerii Ratusz. Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie Urzędu Miasta Lublin.