Lublin - koronawirus i apel duchownego o szczepienia

2021-11-25 13:37 Anna Opasiak
Lublin - koronawirus i apel duchownego o szczepienia
Autor: Centrum Wolontariatu w Lublinie

Odprawia pogrzeby zmarłych na covid i staje po stronie szczepień. Lubelski duchowny ks. Mieczysław Puzewicz dzieli się swoim doświadczeniem.

Ks. Mieczysław Puzewicz odniósł się do sprawy na własnym internetowym blogu - itinerarium.pl. Przedstawił tam historię młodej kobiety, która zmarła na covid, bo "wierzyła inaczej". Sam jest po szczepieniu i zachęca do tego innych.

Jak mówi duchowny w rozmowie z Radiem Plus - jego apel wynika z troski o życie ludzi.

Zachęta do szczepień, to obowiązek, także wobec najbardziej nieprzekonanych - podkreśla ks. Puzewicz. Niewiarę w pandemię nazywa "wirusową herezją", która nie bierze pod uwagę medycznych faktów.

Jednocześnie podkreśla, że ważna jest modlitwa za tych, którzy nie chcą się szczepić. Jest też gotowy rozmawiać z każdym, kto tego potrzebuje.

Wpis ks. Puzewicza można przeczytać na jego facebookowym profilu publicznym i na stronie bloga: http://itinerarium.pl/2021/11/21/na-kazaniu-juz-zmarlej-kasi/

Ks. Mieczysław Puzewicz zachęca do szczepień innych, tego typu akcję zorganizował też dla lubelskich bezdomnych. Na jego wezwanie odpowiedziało ponad sto osób.