Lublin - kremówkowy Dzień Papieski i tłumy mieszkańców

2021-10-11 13:13
Lublin - kremówkowy Dzień Papieski i tłumy mieszkańców
Autor: zdj. twitter bp Adam Bab

Tej niedzieli na stołach królowały papieskie kremówki. Tak Lublin świętował Dzień Papieski.

Ciastka prosto z Wadowic sprowadzili do miasta młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Sprzedawali je po mszach świętych, by przypomnieć mieszkańcom o Janie Pawle II. Jak mówią - to akcent, który ma pokazać postać świętego w jego zwykłości i codzienności.

Zainteresowanie było ogromne. Mieszkańcy kupowali wadowickie ciastka z sentymentu i miłości do papieża. Jak mówią - kremówki zawsze będą kojarzyć się z Janem Pawłem II. Podkreślają jednak, że to tylko sympatyczny dodatek do papieża, bo ważne, by pamiętać o jego nauczaniu.

KSM-owiczom w sprzedaży kremówek pomagali duszpasterze. Jak mówi ks. Piotr Iracki - akcja ma gromadzić ludzi. Stwarza okazję do spotkania i rozmowy o świętym Janie Pawle II. Włączyli się w nią nie tylko świeccy, ale też duchowni, a bp Adam Bab zaakcentował ją również na swoim Twitterze (zdjęcie).

Dzień Papieski przypada zawsze w niedzielę przed 16 października. To data wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym roku był świętowany 10 października pod hasłem "Nie lękajcie się". Jan Paweł II wypowiedział te słowa podczas homilii rozpoczynającej pontyfikat.