Lublin - LPEC dopłaci za przejście do miejskiej sieci ciepła

2022-02-16 13:01 Anna Opasiak
Lublin - LPEC dopłaci za przejście do miejskiej sieci ciepła
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Da się to zrobić tanim kosztem. W Lublinie można przejść na miejskie ogrzewanie i dostać na to pieniądze.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej uruchomiło Program Bezzwrotnych Dofinansowań. Jest skierowany zarówno do właścicieli budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Wspiera wymianę ogrzewania i przyłączenie do ciepła systemowego.

- Dofinansowanie dotyczy wszystkich starych źródeł ogrzewania i - co więcej - jest niezależne od innych projektów wymiany systemów grzewczych. To oznacza, że klient może też korzystać z Programu Ograniczania Niskiej Emisji, czy Programu Czyste Powietrze - mówi rzecznik LPEC-u, Teresa Stępniak-Romanek.

Program Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej określa kwotę dopłaty. Jej wysokość jest naliczana indywidualnie i zależy m.in. od rodzaju budynku, roku jego budowy i ogrzewanej powierzchni.

- Dla przykładu - budynek wielorodzinny, 50-lokalowy wybudowany w latach 70-tych może liczyć na wsparcie około 10 tysięcy zł. Z kolei dopłata dla około 20-letniego budynku wyniesie 6,5 tysiąca zł - mówi rzeczniczka LPEC-u.

Z programu dopłat można korzystać do końca roku. Szczegóły są dostępne pod linkiem: https://lpec.pl/obsluga-klienta/doplaty-do-wymiany-ogrzewania-na-cieplo-systemowe.