Lublin: Lubelski Lipiec’80 – rodzinne świętowanie

2022-06-30 13:12
42. rocznica Lubelskiego Lipca'80
Autor: Ruch Solidarności Rodzin "Solidarność"

Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” oraz Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy podczas rodzinnego festynu pt. „Poczuj wiatr 80-tych lat!” Festyn organizowany jest z okazji 42. rocznicy „Lubelskiego Lipca 1980”.

Lipcowe strajki to działanie ducha wielkiej odwagi, ale też oczywisty strach przed represjami. Protesty dały mieszkańcom Lubelszczyzny poczucie wspólnoty i wolności, dlatego radosne rodzinne świętowanie w stylu lat ‘80 będzie dobrą formą uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia. Festyn odbędzie się w sobotę, 16 lipca 2022 r. w godz. 16.00-21.00 w Ogrodzie Saskim w Lublinie, na terenie przy Muszli Koncertowej i centralnym placu zabaw dla dzieci. W programie wiele atrakcji, m.in.:

- gry i zabawy z dawnych lat: gra w klasy, gumę, kapsle, hacele, tkanie dywanu, malowanie twarzy, warsztaty robienia gniotków i kukiełek, wata cukrowa i słodycze,

- konkursy na wesoło z nagrodami,

- gra miejska „Lubelskie Lipce na przestrzeni dziejów”.

Festyn uatrakcyjni występ zespołu AgaBand. Będzie można pośpiewać i potańczyć w rytm przebojów z tamtych lat. Zatańcz z nami pod gwiazdami!!! Wstęp bezpłatny.