Lublin - majówka i spacery z przewodnikiem

2022-04-29 9:11
Lublin - majówka i spacery z przewodnikiem
Autor: Urząd Miasta Lublin

Wyruszą szlakiem "Przypadków lubelskich", posłuchają o międzywojennym mieście i jego legendach. W majówkę turyści i mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z edukacyjnej oferty.

Na zainteresowanych czeka w sumie aż siedem spacerów z przewodnikiem. Cykl organizuje Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin.

- Plusem tych spotkań jest to, że uczestnicy w kameralnej grupie mogą zwiedzić Lublin, dowiedzieć się o jego historii, czy nietypowych zakątkach - wyjaśnia Anna Nieoczym z LOT-u ML.

W tym roku organizacja przygotowała cztery spacery w języku polskim i trzy w języku angielskim. Każdego dnia spacerowiczom będzie towarzyszyć inny temat.

- Będzie to doskonała okazja do tego, by zwiedzić nasze miasto. Uczestnicy będą mogli poznać i zobaczyć, co ciekawego kryje, ale też aktywnie spędzić czas - mówi Nieoczym.

Podkreśla też, że spotkania są nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców Lubelszczyzny.

- Podczas spacerów przedstawiamy mało znane ciekawostki. Będzie można zgłębić tajemnicę miejsc i ludzi z Lublina, a przy tym na nowo poznać miasto - dodaje.

Spacery są organizowane od jutra do wtorku. W sobotę na turystów i mieszkańców czeka spacer "Przypadki lubelskie, czyli historie o mieście i ludziach". W niedzielę tematem będzie "Lublin między wojnami - z kronik Policji Państwowej", a w poniedziałek "Lubelskie opowieści”. Majówkowy cykl zakończy we wtorek "Legendarny Lublin".

- Spacery będą rozpoczynać się o 13:00, poza sobotnim w języku angielskim. Ten zacznie się o 20:00 - wyjaśnia współorganizatorka majówki.

Bilety kosztują 25 i 45 zł. Można je na nabyć w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub przez stronę LOT Metropolia Lublin.