Lublin - napływ Ukraińców i wzrost liczby mieszkańców

2022-04-26 7:57
Lublin - napływ Ukraińców i wzrost liczby mieszkańców
Autor: Urząd Miasta Lublin

Wzrost jest wyraźny. W Lublinie liczba ludności przekroczyła 400 tysięcy osób. Tak wynika z raportu Unii Metropolii Polskich.

Raport wskazuje jednoznacznie. Liczba ludności wzrosła w całej Polsce i aktualnie wynosi niemal 41,5 mln osób. Widać to po danych z poszczególnych miast.

- W ostatnim czasie liczba ludności Lublina wzrosła o 20 procent. To oznacza, że w mieście mieszka już prawie 406 tysięcy osób - podaje raport UMP.

Podobny trend widać w całej Polsce, a wynika to z napływu ukraińskich uchodźców. Na terenie kraju mieszka obecnie 3,2 mln Ukraińców. Ten napływ widać również w Lublinie.

- Aktualnie w mieście żyje blisko 68,5 tysiąca Ukraińców, co stanowi 17 procent ogólnej liczby mieszkańców miasta. Wśród Ukraińców niemal 17 tysięcy to dzieci - informuje UMP.

Duży wzrost ludności w odnotowały też inne miasta w Polsce. Są to, m.in.: Warszawa, Rzeszów, Gdańsk, Kielce, czy Wrocław. Jednak ten wzrost odnotowują nie tylko duże miasta.

- Poza Lublinem, w czterdziestu gminach tworzących Lubelski Obszar Metropolitalny, żyje aktualnie 18,7 tysięcy Ukraińców - podaje raport.

Dokument "Miejska gościnność: wielki wzrost, wyzwania i szanse - Raport o uchodźcach z Ukrainy w największych polskich miastach” ukazuje stan ludności na 1 kwietnia.