Lublin - od października będą zmiany na miejskich liniach [AUDIO]

2024-09-25 12:30

Uwzględnił wnioski mieszkańców. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie zaktualizował rozkład jazdy w komunikacji miejskiej.

Lublin - od października będą zmiany na miejskich liniach

i

Autor: ZDiTM Lublin/ Archiwum prywatne

Nowa, zmodyfikowana wersja rozkładu jazdy w miejskiej komunikacji Lublina odpowiada na zgłaszane potrzeby. Zacznie obowiązywać od 1 października.

- Jeśli chodzi o nadesłane wnioski, to wiele z nich dotyczyło zmian w zakresie godzin odjazdów, czyli dostosowania kursów do godzin funkcjonowania zakładów pracy, urzędów i szkół. Chodziło też o poprawę koordynacji kursowania komunikacji w różnych dzielnicach. W efekcie mamy zmiany godzin kursowania, korekty godzin odjazdów i zmiany przydziału taboru, bo więcej kursów będzie realizowanych pojazdami wielkopojemnymi - mówi rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie, Monika Fisz.

Zmiany dotyczą, m.in. linii nr 4, 18, 34, 37 i 32. Miasto wprowadza też dodatkowe kursy na liniach nr 2 i 922 oraz korekty godzin odjazdów na szesnastu połączeniach.

- Zmiany stanowią też odpowiedź na wnioski nadesłane do nas po wdrożeniu III etapu optymalizacji przewozowej. Co do samej remarszrutyzacji nie było stosunkowo negatywnego odbioru, wręcz docierają do nas głosy zadowolenia. Pamiętajmy, że po wdrożeniu tych zmian w dni powszednie liczba linii kursujących w szczycie porannym i popołudniowym co kwadrans uległa zwiększeniu z 5 do 16 linii, co było spełnieniem ważnego postulatu wnoszonego przez mieszkańców - dodaje rzeczniczka ZDiTM-u.

Szczegóły są dostępne na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie.

Anna Opasiak

Mówi rzecznik ZDiTM-u, Monika Fisz