Lublin - ograniczenia w ruchu na ulicach: Wieniawskiej i Jasnej

2024-01-31 12:55
Lublin - ograniczenia w ruchu na ulicach: Wieniawskiej i Jasnej
Autor: zdjęcie ilustracyjne

Potrwają jeszcze ponad dwa tygodnie. W Lublinie wydłużą się utrudnienia na ulicach: Wieniawskiej i Jasnej.

Utrudnienia utrzymają się do 16 lutego, co wynika z prośby wykonawcy robót. Złożył w tej sprawie wniosek do Urzędu Miasta Lublin.

- Wykonawca prac budowlanych wystąpił o przedłużenie terminu ważności projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzonej przez siebie inwestycji. Dotyczy ona budowy budynku wielorodzinnego. Wykonawca zwrócił się z prośbą o wydłużenie terminu w celu sfinalizowania niezbędnych prac w pasie drogowym - mówi Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin.

Ratusz przychylił się do wniosku wykonawcy prac. Dla kierowców oznacza to jeszcze ponad dwutygodniowe objazdy w centrum Lublina.

- Organizacja ruchu związana z zamknięciem odcinka ul. Wieniawskiej - od ul. Czystej do ul. Jasnej - będzie obowiązywać do 16 lutego. Do tego terminu obowiązuje obecna czasowa organizacja ruchu - podkreśla Justyna Góźdź.

Przypomina też o tym, jak przebiegają objazdy. Zostały wytyczone różnymi trasami, by jak najbardziej odkorkować ruch w części prowadzonej inwestycji.

- Dojazd do ul. Jasnej i ul. Krótkiej zapewniono od ul. Ewangelickiej, a ul. Jasna jest na tym odcinku dwukierunkowa. Z kolei dojazd do ul. Bieczyńskiego umożliwiono od ul. Krakowskie Przedmieście. Tym samym na ul. Wieniawskiej - od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Bieczyńskiego - zachowano ruch dwukierunkowy. Dojazd do ul. Czystej odbywa się na dotychczasowych zasadach, zaś wyjazd przez ul. Karskiego - wyjaśnia urzędniczka ratusza.

Zgodnie z planami, ruch pojazdów na ulicach: Wieniawskiej i Jasnej w Lublinie powinien wrócić do normy od soboty, 17 lutego. Prace w tym miejscu będą jednak nadal prowadzone.

- Od 17 lutego na ul. Wieniawskiej i ul. Jasnej zostanie przywrócony ruch pojazdów, a wykonawca będzie prowadził niezbędne prace brukarskie. Termin ich zakończenia jest przewidziany na koniec lutego - dodaje Justyna Góźdź.

Prace prowadzone od 17 lutego nie będą już wpływać na organizację ruchu.