Lublin - pomagają młodym w rozwoju duchowym

CDM LOGO
Autor: CDMAL Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej - logo

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej nie ustaje w działaniach. W każdym tygodniu zaprasza na specjalne nabożeństwa, rozmowy z gośćmi oraz proponuje otwarte dyżury.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza we wtorki, środy i czwartki od godz. 16.00 do 18.00 na rozmowę i spotkanie do sal CDM przy ul. Filaretów 7, gdzie czekają na młodych osoby konsekrowane, siostry i bracia zakonni oraz kapłani.

Duszpasterze młodzieży i osoby konsekrowane chcą dzielić się wiarą, słuchać młodych i rozmawiać, wspólnie szukać Chrystusa oraz pomóc w rozeznaniu dróg życia człowieka z Panem Bogiem. Chcą by dobra atmosfera spotkania przy kawie czy herbacie sprzyjała rozmowom o ważnych sprawach.

Ponadto, w pierwsze czwartki miesiąca, przy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizowana jest specjalna modlitwa o rozeznanie powołania. Wydarzenie rozpoczyna się Mszą Świętą o 19:00, następnie wysłuchać można konferencji lub świadectwa o życiu małżeńskim lub zakonnym i o drodze rozeznawania powołania.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zostało powołane przez Archidiecezję Lubelską by organizować dla młodzieży wspólne wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży, na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé. Obecnie prowadzi kilka projektów duszpasterskich, w które są zaangażowani młodzi wolontariusze z całej Archidiecezji: Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie w skrócie SMAL, Sen o pięknym życiu - projekt, w którym przedstawiane są historię powołania i to jak wygląda życie tych, którzy na nie odpowiedzieli. W CDM działa również Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, odpowiedzialny za wspólnoty KSM w całej Archidiecezji. Wspólną inicjatywą KSM jest między innymi Droga Krzyżowa na Majdanku, Światowe Dni Młodzieży w Archidiecezji. Poza inicjatywami Centrum jest też miejscem, gdzie pojawiają się  różne wspólnoty, które organizują tu rekolekcje, warsztaty i dni skupienia. 

Szczegóły wydarzeń organizowanych dla młodych w Archidiecezji Lubelskiej można śledzić na stronie: cdmlublin.pl oraz na facebookowym profilu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej/CDMLublin.