Lublin - pomoc w nauce. Ruszyła świetlica u Boboli

2024-02-12 9:31
Lublin - pomoc w nauce. Ruszyła świetlica u Boboli
Autor: zdjęcie organizatora

Oferuje pomoc w edukacji i w rozwoju pasji. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie uruchomiła dziś stałą świetlicę dla dzieci.

Nowe miejsce przy parafii ma integrować i edukować. W świetlicy każdego dnia uczniowie będą mogli zgłębiać wiedzę szkolną i hobbystyczną.

- Świetlicę uruchomiliśmy razem z Katolicką Szkołą Collegium Gostynianum. Zapraszamy do niej uczniów z klas 1-5 szkoły podstawowej. Będą z niej mogli korzystać od poniedziałku do piątku między 13:00 a 17:00 - mówi proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie, ks. Mirosław Ładniak.

Spotkania w świetlicy u Boboli odbywają się w parafialnym budynku Bobolanum​​. Obejmują zajęcia związane z programem szkolnym, jak i całą serię wydarzeń dodatkowych.

- Będą to zajęcia tematyczne, takie jak robotyka, druk 3D, warsztaty plastyczne, muzyczne i techniczne. Zapewniamy również pomoc pedagogiczną oraz pomoc w odrabianiu prac domowych. Świetlicowa opieka jest bezpłatna dla wszystkich chętnych, płatne będą tylko zajęcia tematyczne - dodaje proboszcz parafii.

Jak dodaje - działania są związane z misją parafii kierowaną pod adresem najmłodszych. Mają dzieciom ułatwiać pożyteczne spędzanie wolnego czasu.

- Chcemy zapewnić dzieciom opiekę, a ich rodzicom poczucie spokoju. Jest to zresztą kontynuacja naszych działań. Świetlicę uruchomiliśmy po różnych wcześniejszych akcjach, które organizowaliśmy w naszej parafii. Było to Lato u Boboli, Ferie z Bobolą, czy Weekendy u Boboli. Te inicjatywy służyły odkrywaniu tego miejsca i tworzeniu klimatu przyjaznego dla dzieci. Kawiarenka, która za tym stoi jest takim dopełnieniem tych inicjatyw, a świetlica jest kolejnym krokiem naszego działania tak, żeby dzieci czuły się w parafii jak najlepiej - dodaje ks. Mirosław Ładniak.

Spotkania organizowane przy parafii mają też zbliżać dzieci do Kościoła. Świetlica u Boboli poza edukacyjną rolą ma bowiem spełniać również duszpasterską funkcję.

- Chcemy, by każde spotkanie kończyło się ukierunkowaniem na niedzielną mszę świętą, no bo w końcu zajęcia odbywają się na terenie parafii. Chodzi też tutaj o to, żeby dzieci wiedziały, że w parafii jest dla nich miejsce i że jest to przestrzeń dla nich przyjazna - dodaje proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

Szczegóły są dostępne na internetowej stronie parafii: bobola.pl.