Lublin - powstaje nowa minizajezdnia MPK

2022-02-01 15:36 Anna Opasiak
Lublin - powstaje nowa minizajezdnia MPK
Autor: ZTM/zdjęcie ilustracyjne

MPK Lublin rozpoczyna budowę kolejnej minizajezdni. Powstanie przy ul. Głuskiej.

Pierwsze prace już ruszyły. Są prowadzone przy ul. Głuskiej 6, gdzie lubelskie MPK ma swoją blisko 1 ha działkę. Teren został kupiony od Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Lubartowie w grudniu 2014 roku.

W przyszłości na nowej minizajezdni ma na stałe stacjonować około 30 trolejbusów, które będą rozpoczynać kursy z pętli w Abramowicach.

Jak mówi rzecznik MPK Lublin, Weronika Opasiak - za uruchomieniem tego typu minizajezdni przemawiają względy ekonomiczne i logistyczne. Spółka szacuje, że rocznie na takim rozwiązaniu oszczędzi około 500 tysięcy zł.

Prace przy budowie minizajezdni już się rozpoczęły. Zostały już wyburzone dwa, stare magazyny usytuowane od strony ul. Wita Stwosza. W ich miejsce zostanie ustawiony ekran akustyczny, który będzie oddzielać przyszłą minizajezdnię od domów znajdujących się przy ul. Wita Stwosza. Te prace powinny zająć do pół roku i będą kosztować MPK około 1,5 mln zł.

Przy ul. Głuskiej wybudowany zostanie też nowy budynek, w którym będzie funkcjonować hala napraw bieżących, myjnia i dyspozytornia. Kolejny etap obejmie budowę placu postojowego wraz z pętlą nawrotową.

MPK Lublin zakłada, że zajezdnia przy ul. Głuskiej ruszy na przełomie 2023 i 2024 roku.