Lublin: Pożar hali magazynowej na ul. Metalurgicznej

2022-07-18 10:25

Wczesnym rankiem wybuchł pożar w hali magazynowej, w której przechowywane były trujące substancje. W akcji gaśniczej interweniowało kilkanaście zastępów straży pożarnej.

O godz 4:30 odnotowano zgłoszenie o pożarze przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Na miejsce natychmiast zadysponowano specjalne jednostki gaśnicze.

Hala znajdowała się na terenie obiektu zajmującego się utylizacją i sortowaniem odpadów, także tych niebezpiecznych. W budynku objętym pożarem znajdowały się m. in. farby, oleje, filtry i lakiery – substancje niebezpieczne w przypadku pożaru. W pierwszej fazie akcji gaśniczej działania strażaków polegały na gaszeniu pożaru i oblaniu sąsiednich budynków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru. W wyniku pożaru spaleniu uległa także ładowarka teleskopowa, która stała w pobliżu - wyjaśnia st. kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Pożar udało się opanować po paru godzinach. Następnie strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska oraz trwa dogaszanie smalonych śmieci, a także kontrola pogorzeliska. W akcji brało udział 13 jednostek.

Straty oszacowano na 200 tys złotych. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Nagrani z monitoringu zostały zabezpieczone i przekazane policji - teraz funkcjonariusze zbadają je na okoliczność ewentualnego udziału osób trzecich – dodaje A. Szacoń.

W akcji gaśniczej brało udział 50 strażaków. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.