Lublin - Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi

2022-10-25 14:32
Panel „Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi” - plakat
Autor: Civitas Christiana Lublin Panel „Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi” - plakat

Panel przygotowany specjalnie dla młodzieży jest inicjatywą lubelskiego oddziału ''Civitas Christiana'' oraz Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie. Spotkanie ma być zachętą do bliższego poznania nauczania Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie z udziałem licznych gości odbędzie się w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Spotkanie ​pt.: „Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi” przygotowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie odbędzie się 27 października w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Spokojnej 4, o godz. 11:00. Organizatorzy zapraszają młodzież szkolną wraz z nauczycielami, do zapoznania się z sylwetką i niezwykle aktualnym nauczaniem Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, świadectwem o życiu Prymasa i wspólnej rozmowy. Wstęp jest wolny, ale należy się wcześniej  zapisać. Zgłoszenia na adres: cmpw@civitaschristiana.pl. Spotkanie odbywa się pod hasłem: „Przyjdź, poznaj, zapytaj” i ma być zachętą do bliższego poznania nauczania Prymasa Tysiąclecia, a szczególnie do wspólnej rozmowy z gośćmi i zadawania pytań nie tylko dotyczących osoby Błogosławionego.

Goście spotkania:

Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świadek życia Prymasa Tysiąclecia, która podzieli się swoim świadectwem i wspomnieniami o Prymasie z uczestnikami.

Beata Mackiewicz z Instytutu Prymas Wyszyńskiego, kierownik Wydawnictwa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SOLI DEO.

Bogdan Kędziora, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1990-2016 nauczyciel historii w III LO w Lublinie, wieloletni współpracownik tygodnika „Niedziela”, pasjonat nauczania i osoby Prymasa Wyszyńskiego.

Ks. dr hab. Dominik Zamiatała CMF, prof. UKSW z Instytutu Historii na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nauczyciel akademicki specjalizujący się w historii PRL-u i państw Bloku Wschodniego.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

Szczegóły są na profilu Civitas Christiana Lublin.