Lublin - akcja "Aktywny senior latem" [AUDIO]

2024-07-03 14:06
Zajęcia sportowe dla seniorów - marsz i ćwiczenia
Autor: UM Lublin Zajęcia sportowe dla seniorów - marsz i ćwiczenia

Na najstarszych mieszkańców miasta czekają w lipcu i sierpniu różnego rodzaju spotkania i aktywności oraz warsztaty. Atrakcje dla osób starszych będą udostępnione i na bieżąco aktualizowane na specjalnej stronie.

W ramach akcji „Aktywny senior latem” Miasto Lublin we współpracy z innymi podmiotami działającymi na rzecz osób starszych, przez cały okres wakacji, będzie udostępniało propozycje wydarzeń dla lubelskich seniorek i seniorów. Wśród nich znalazły się m.in.: warsztaty z psychologiem, warsztaty artystyczne czy zajęcia sportowe. Aktualne informacje o odbywających się w mieście atrakcjach dostępne są na stronie seniorzy.lublin.eu. Ich wykaz będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o wydarzenia na stałe wpisujące się w miejski kalendarz imprez, tak aby zachęcić najstarsze mieszkanki i mieszkańców Lublina do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.

Zależy nam, żeby lubelscy seniorzy jak najpełniej skorzystali ze wszystkich wydarzeń odbywających się w naszym mieście podczas wakacji. Zdajemy sobie sprawę, że okres letni to szczególny czas, jeśli chodzi o działania aktywizacyjne dla osób starszych. Ze względu na sezon urlopowy niektóre z nich ulegają zawieszeniu, dlatego zależy nam na uzupełnieniu tej oferty. Mamy nadzieję, że wśród proponowanych przez nas aktywności każdy zainteresowany znajdzie dla siebie coś wartościowego – mówi Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Miasto zachęca również przedstawicieli działających w Lublinie instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych do współpracy w ramach akcji. Zainteresowane podmioty mogą przekazywać informacje o planowanych przedsięwzięciach, interesujących z punktu widzenia osób starszych, do Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin telefonicznie pod numerem: 81 466 30 50 lub za pośrednictwem poczty e-mail na adres: wips@lublin.eu.

źródło: UM Lublin

W Lublinie rusza akcja „Aktywny senior latem”