Lublin - Siostry Białe, misje i warsztaty polsko-anglojęzyczne

2022-01-03 9:37
Lublin - Siostry Białe, misje i warsztaty polsko-anglojęzyczne
Autor: zdjęcie organizatora

Najpierw sobota misyjna, potem warsztaty rozwojowe. Lubelskie Siostry Białe zapraszają na nowy cykl duchowych i psychologicznych spotkań.

Cześć z nich odbędzie się także w wersji anglojęzycznej, a to w odpowiedzi na coraz większą grupę studentów z zagranicy - mówi s. Anafrida Biro, przełożona Domu Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki, czyli Sióstr Białych.

Jak podkreśla - studenci spoza Polski też mają duchowe pragnienia, ale ofert w wersji anglojęzycznej nie mają w Lublinie dużo. Stąd pomysł na takie spotkania. Mogą z nich korzystać także Polacy, szczególnie, że język angielski jest warunkiem wyjazdów misyjnych.

Spotkania o charakterze misyjnym poruszają dwa aspekty - duchowy i społeczny. W najbliższą sobotę - 8 stycznia - uczestnicy poznają sytuację Sudanu, a kraj przybliży s. Magloire Bamali. W następnych miesiącach tematem będą, m.in. Brazylia, Indie i Mauretania.

Oprócz misyjnych sobót Siostry Białe proponują również warsztaty z samorozwoju. W styczniu będą organizowane po angielsku, a w lutym - po polsku. Te spotkania są dla osób także niezwiązanych z Kościołem, bo - jak mówi s. Anafrida - nie mają charakteru religijnego.

Szczegóły co do spotkań są dostępne na facebookowym profilu Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki i internetowej stronie: siostrybiale.org.

Zainteresowani misjami mogą też skontaktować się z siostrami mailowo lub telefonicznie: wolontariat@siostrybiale.org, tel. 729 301 457.