Lublin - spotkania w duchu nauczania Prymasa Tysiąclecia

Ukochana - Obdarowana - Wybrana - zaproszenie
Autor: Civitas Christiana Lublin Ukochana - Obdarowana - Wybrana - plakat wydarzenia

Na początek wykład, a potem warsztaty. Wszystko dedykowane młodym kobietom. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na cykl wydarzeń z postacią Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w roli głównej. Będą świadectwa i wspomnienia o Prymasie.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Lublinie w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego zaprasza młode kobiety i dziewczęta, uczennice szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w wykładzie oraz panelu: pt.: „UKOCHANA – OBDAROWANA – WYBRANA”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 marca o godz. 11:00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 (wejście od ul. de Tramecorta). Wykład i panel, realizowany jest w oparciu o list do dziewcząt z Jasnej Góry.

Wykład pt.: „Prymas o kobietach i do kobiet” poprowadzi siostra Wawrzyna Chwedoruk ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP z Szymanowa, dla której Nauczanie Prymasa przerodziło się w pasję. Do udziału w panelu zaproszone są: Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która podzieli się swoim świadectwem i wspomnieniami o Prymasie; autorki książki „Piękna dziewczyna” Beata Agopsowicz i Agata Głażewska, dla których list Prymasa stał się inspiracją do publikacji.

Natomiast w sobotę, 19 marca o godz. 11:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” - Centrum Myśli Prymasa, Wyszyńskiego przy ul. Józefa Bema 1 w Lublinie (wejście bezpośrednie, przez furtkę obok budynku) - odbędą się warsztaty dla młodych kobiet i dziewcząt. Z uwagi na ograniczaną ilość miejsc organizatorzy proszą o odpowiedź zwrotną o udziale w Warsztatach osób zainteresowanych pod adres: cmpw@civitaschristiana.pl bądź telefonicznie 603-182-742.

Celem tych spotkań jest pokazanie jak aktualne jest nauczanie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w kształtowaniu osobowości, szukaniu wzorców i dokonywaniu wyborów młodego pokolenia w XXI w.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął: Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Prymasa Wyszyńskiego.

​Szczegóły są na facebookowym profilu i stronie Civitas Christiana Lublin.