Lublin - Światowy Dzień Ubogich i Dom dla osób bezdomnych

2021-11-05 14:41
Lublin - Światowy Dzień Ubogich i Dom dla osób bezdomnych
Autor: Centrum Wolontariatu w Lublinie

Stworzy im dach nad głową, by mogli wyjść na prostą. Centrum Wolontariatu otworzy w Lublinie trzeci dom dla osób wychodzących z bezdomności.

Zamieszka w nim pięciu lokatorów, co ma określony cel. Jak mówi inicjator domów, ks. Mieczysław Puzewicz - w małej grupie socjalizacja jest łatwiejsza. Tych ludzi łączą relacje, a grupa zawiązuje pewien kontrakt. Trzeba ustalić, kto sprząta, czy kto wynosi śmieci. Właśnie tą metodą małych wspólnot chcemy udzielać pomocy takim osobom.

Trzeci lubelski Dom dla osób wychodzących z bezdomności zostanie otwarty 14 listopada w Światowy Dzień Ubogich. Wtedy Centrum Wolontariatu uruchomi też następne mieszkanie dla uchodźczej rodziny z Białorusi. Oba domy zostaną poświęcone przez bp. Adama Baba.

Z racji Światowego Dnia Ubogich w Lublinie odbędzie się też wielkie świętowanie. Jak dodaje ks. Puzewicz - 14 listopada, po mszy świętej dla chętnych, wolontariusze zaproszą do ośmiu restauracji ponad 500 ubogich. Siądą do jednego stołu i razem spożyją obiad.

Światowy Dzień Ubogich ustanowił papież Franciszek. W tym roku przypadnie po raz piąty. Zawsze jest obchodzony w 23. niedzielę zwykłą.