Lublin - uroczystości kapłańskie w Sanktuarium św. Rodziny [AUDIO]

2025-06-16 14:35
Lublin - św. Rodziny
Autor: zdjęcie organizatora

Świętowali jubileusz. W niedzielę kolejni księża archidiecezji obchodzili rocznicę swoich święceń kapłańskich. Tym razem były to uroczystości 45-lecia.

Spotkanie odbyło się w lubelskim Sanktuarium św. Rodziny, gdzie proboszczem jest ks. prał. Tadeusz Pajurek. Duchowny również obchodził jubileusz.

- Święcenia prezbiteriatu przyjęliśmy 45 lat temu w katedrze lubelskiej z rąk ks. bp-a Bolesława Pylaka. To był czas Solidarności i wielu z nas zostało posłanych do pomocy tym, którzy byli wówczas prześladowani. Ja pracowałem w Hrubieszowie. W tamtejszym więzieniu byłem kapelanem Solidarności i ta solidarność wyznaczała nam drogę. Potem każdy z nas poszedł w różne strony. Ja trafiłem do Lublina, byłem kapelanem w szpitalu przy ul. Staszica, a potem w Abramowicach - mówi ks. prał. Tadeusz Pajurek.

W Lublinie duchowny stworzył Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym "Misericordia", a w tę niedzielę będzie obchodzić 10-lecie swojej pracy w Sanktuarium. Podsumuje też swoją pracę duszpasterską, bo z końcem czerwca przechodzi na emeryturę.

- Praca proboszcza razem z całym zespołem to jest najpiękniejsze przeżycie, które miałem w swoim życiu. Myślę, że będę jeszcze miał wiele siły na to, aby nieść pomoc chorym, chociaż w innej formie, np. w stowarzyszeniu, wspomagając pracę w parafii, czy tam, gdzie ksiądz biskup mnie pośle - dodaje duchowny.

Uroczystości jubileuszowe ks. Tadeusza Pajurka odbędą się 22 czerwca w lubelskim Sanktuarium św. Rodziny. Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczyć abp Stanisław Budzik.

Anna Opasiak

Mówi ks. prał. Tadeusz Pajurek