Lublin - w listopadzie prace i utrudnienia na ul. Herberta

2021-10-29 13:19
Lublin - w listopadzie prace i utrudnienia na ul. Herberta
Autor: zjęcie ilustracyjne

Będą zmiany na ulicy Herberta w Lublinie. Od środy drogowcy ruszą z przebudową drogi i wprowadzą czasową organizację ruchu. Utrudnienia wystąpią na odcinku od Zemborzyckiej do Dunikowskiego.

Na przebudowywanym odcinku ul. Herberta będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 30 km/h, a na skrzyżowaniu Herberta - Przybylskiego zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. To nie koniec utrudnień.

Podczas frezowania nawierzchni i układania warstw bitumicznych, na połowie jezdni drogowcy wprowadzą ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Przy pracach związanych z remontem lub budową chodnika piesi będą kierowani na drugą stronę ulicy - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Prace będą realizowane etapami i obejmą w sumie kilka inwestycji. Na ul. Herberta zaplanowano wymianę nawierzchni i ustawienie krawężników. Do tego powstaną dwie zatoki autobusowe o nawierzchni betonowej, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki i zjazdy.

Drogowcy przebudują również parking, wykonają poszerzenie miejsc parkingowych oraz nowe równoległe zatoki postojowe. W ramach zadania wyregulowane zostaną też kratki ściekowe, studnie i zasuwy oraz wymienione istniejące pętle indukcyjne.

Prace na ul. Herberta w Lublinie potrwają od 3 do 27 listopada. Pochłoną blisko 1,5 mln zł.