Lublin: W LO na ul. Farbiarskiej powstanie przedszkole – przetarg ogłoszony!

2022-01-04 12:16
Planowana elewacja w budynku szkolnym przy ul. Farbiarskiej w Lublinie
Autor: Urząd Miasta Lublin Planowana elewacja w budynku szkolnym przy ul. Farbiarskiej w Lublinie

Miasto Lublin ogłosiło przetarg na przebudowę budynku liceum przy ul. Farbiarskiej. Po inwestycji, parter szkoły będzie przystosowany do prowadzenia 10-oddziałowego przedszkola. Wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 17 stycznia.

Projekt zakłada bowiem powstanie odrębnych wejść i korytarzy dla uczniów liceum i podopiecznych przedszkola. W zaadaptowanym obiekcie funkcjonować będą odrębne placówki. Ponadto, inwestycja stanowi okazję do nowego zagospodarowania całego terenu wraz z urządzeniem placu zabaw dla dzieci, ogrodzeniem i uporządkowaniem zieleni.

Uruchomienie przedszkola w kondygnacji parterowej budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej 8 wymaga przeprowadzenia generalnej przebudowy budynku wewnątrz z wyodrębnieniem pomieszczeń, które otrzymają nowe funkcje. W ramach inwestycji powstanie 10 sal zajęć dla dzieci (o powierzchni od 44 m2 do 74 m2), 10 toalet, 7 szatni i 5 pomieszczeń pomocniczych. Łączna powierzchnia przedszkola wyniesie 1490 m2 – mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Cztery wejścia dla dzieci przedszkolnych zaprojektowano od strony północnej, natomiast wejścia do szkoły od strony południowej. To pozwoli zachować odrębność przedszkola od liceum

Wejście główne do szkoły będzie się mieściło jak obecnie, od strony ul. Farbiarskiej. Cała bryła jednopiętrowego budynku o powierzchni zabudowy blisko 2,3 tys. m2 pozostanie bez zmian – dodaje M. Głazik.

Parter przejdzie generalny remont pomieszczeń wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, elektrycznej i teletechniczną. Cały budynek otrzyma odświeżoną elewację w kolorze szaro-kremowym, z brązowym cokołem i stolarką okienną oraz drzwiową.

Projekt zakłada także odnowienie istniejącego muralu. W ramach przebudowy zostanie na nowo urządzony cały teren wokół szkoły, m.in. powstaną dojścia i chodniki o powierzchni 400 m2, droga wewnętrzna pożarowa oraz 27 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Uzupełnione lub wymienione będzie ogrodzenie, od strony ul. Farbiarskiej, w granicy działki oraz wewnętrzne. Na plac trafi nowa wiata śmietnikowa i stojaki na rowery. Zamówienie obejmuje również wykonanie prac w zakresie kanalizacji deszczowej z budową zbiorników retencyjnych oraz nowe oświetlenie całego terenu – wylicza M. Głazik.

Projektowany plac zabaw pzy budynku szkolnym na ul. Farbiarskiej
Autor: Urząd Miasta Lublin Projektowany plac zabaw pzy budynku szkolnym na ul. Farbiarskiej

Przy budynku powstanie plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią z maty przerostowej o powierzchni 390 m2, z trzema dużymi zestawami zabawowymi. Łącznie trafi tu 13 urządzeń (wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele), a także 9 drewnianych ławek i 6 koszy na śmieci. Wokół szkoły zostanie uporządkowana zieleń oraz posiane nowe trawniki. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 5 miesięcy na wykonanie robót budowlanych i towarzyszących. Oferty można składać do 17 stycznia.